Tasarım & AR-GE

Dövmenin her alanında bir çözüm ortağı olma prensibiyle hareket eden SİMA ALÜMİNYUM, bilgisayar destekli tasarım (CAD/CAM), mühendislik ve üretim metodlarını, tecrübesiyle ideal şekilde harmanlamak ve bir sonraki üründe ve proseste daha mükemmelini elde etmek için devamlı gelişim içindedir.

Müşterilerimizden gelen talepler veya satış ve pazarlama bölümünün yaptığı pazar araştırmaları, AR-GE bölümümüzde analiz edilir. Analiz sonucu uygun görülen projelerin 3D data ve teknik resimleri hazırlanarak üretime aktarılır. Tüm tasarım ve üretim çalışmalarımız AR-GE bölümümüzdeki mühendislerimizin kontrolündedir.

AR-GE departmanımız daha iyi bilgi yönetimi, ürün kalitesi, temin süreleri, iyileştirilmiş ürün maliyetleri, imalat veriminin artışı gibi toplam kalite yönetimi ve organizasyonunu esas alarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

SOLİDWORKS(CAD) ve SİEMENS NX(CAM), SIMUFACT (ANALİZ) programları ile desteklenmiş uzman ekiplerimiz ile CNC kontrollü makinelerle kalıp, aparat ve kontrol fikstürleri üretimi yapılmaktadır.

SIMUFACT (ANALİZ) Simülasyon programı ile yapılmış bazı örnek çalışmalar;

Forging
FORGING / TECHNOLOGICAL PROCESS
Forging
FORGING / TECHNOLOGICAL PROCESS
Forging
FORGING / TECHNOLOGICAL PROCESS

Firmamızın Kullandığı Programlar

  • SOLİDWORKS (CAD)
  • SIMUFACT (ANALİZ)
  • NX (CAM)